Prijateljstvo četiri šapice je iskreno i bezuvjetno prijateljstvo

Date:

Gotovo da nitko nije pošteđen raznih spletki, osuda, izdaja, i kojekakvih ružnih i tužnih stvari koje dolaze od ljudske vrste.

Piše: Daniela Škegro

Nameću se kojekakvi kriteriji koje osoba mora imati da bi bila “in”.

Društvene mreže, tako svako malo “izbace” neku novu trendsetericu, koju bismo kao eto morali “slijediti”,da bi se uvrstili u “moderne i trendi face”.

Prednjače preporuke za silikonske umetke u sve dijelove tijela, razna zatezanja i “pritezanja” jer bez tog “po njihovom” opet nisi lijep i u trendu.

Ako si doista “normalan” i prirodan, za njih su totalno “bez veze”

NAŽALOST- PRIRODNOST I DOBROTA JE DANAS POSTALO SRAMOTA!

To nitko skoro više niti vrjednuje, a niti tomu polaže pažnju, što je dovelo do “potopa društva”!

Takvo nametanje suludih i bezvrijednih trendova pogađa sve dobne skupine, naročito dosta mladih osoba.

Takve osobe se “povlače u sebe”,što sa sobom nosi dugotrajne posljedice.

Zbog tog postaju destruktivne osobe, nezadovoljne, rastresene ,čak i nasilne ,te gube samopouzdanje što samim tim tvori i nezadovoljstvo u široj društvenoj zajednici.

Paralelno s tim ,može se vidjeti kako se povećava broj kućnih ljubimaca.

Koji nažalost, kao ni ljudi nisu pošteđeni raznih zlostavljanja i ugnjetavanja.

Svatko tko ima psa za svog kućnog ljubimca će se sigurno složiti s mojim mišljenjem

Zapravo, neki će me čak kritizirati jer svog psa ne doživljavaju samo kao kućnog ljubimca već kao jednog velikog i odanog prijatelja.

Osobno ću se složiti s takvim razmišljanjem jer je i meni moj moj pas iskreni prijatelj.

Tu ljubav ne može razumjeti,niti shvatit onaj koji nije doživio prijateljstvo krznenih šapica.

Osjećaj iskrenog radovanja kada vidi svog vlasnika je nemjerljiv, neovisno jeste li odsutni 5 minuta,5 dana ili 5 mjeseci.

Odanost koju vlasnici dobivaju od svog “krznenog prijatelja” se ne može usporediti ni s čim.

Dokazano je ,kako je dovoljno psa hraniti samo tri dana i neće vas zaboraviti tri godine.

Jeste li to ikada doživjeli od ljudi!?

Možda, ali su to iznimno rijetki slučajevi.

Pas osjeti kada je njegov vlasnik tužan i potišten i tada se doista ponaša drugačije.

Suosjeća!

Nastoji utješiti svog vlasnika, što nije karakteristika ogromne većine ljudi.

Ljudi obično u takvim situacijama “sipaju sol na ranu”.

Pas je svom vlasniku zahvalan na svemu, što je opet potvrda pravog i iskrenog prijateljstva, a što je opet vrlo teško doživjeti od ljudi.

Psi doista osjećaju i imaju izrazito jake emocije.

Pas će vas u svim situacijama, štititi po cijenu vlastitog života!

Zbog toga se sve više ljudi okreće društvu životinja jer jedno je sigurno u tom slučaju nikada neće biti izdani i prevareni,što nije slučaj s ljudima…..

Prijateljstvo četiri šapice je iskreno i bezuvjetno prijateljstvo. Dokazano!

  Daniela Škegro/Hercegovka.net

Share post:

More like this
Related

Igor Štimac radno bodri Vatrene: Večeras Hrvatsku protiv Engleske prati kao komentator i analitičar

Večeras će Hrvati dugo iščekivanu utakmicu protiv Engleske pratiti...

MOLITVA BEZGREŠNOM SRCU MARIJINU

Bezgrešna Djevice Marijo, Majko Isusova i Majko naša, tebi...

Daniela Škegro:Dok god se na međugorskom kamenu uzdiže molitva ‘Zdravo Marijo’,svijet neće ostati bez nade

Ove godine obilježavamo 45 godina ukazanja Blažene Djevice Marije...

DEVETNICA SV. IVANU KRSTITELJU

Prvi dan UVODNA MOLITVA Oče svjetlosti, pravo svjetlo dolazi samo od...