Postaje doista neobjašnjiva ovakva i tolika podrška Igoru Štimcu.
Možda je „caka“ u tome što se konačno pojavio netko tko dostojno može predstavljati ne samo mentalitet pobjednika već i mentalitet i ponos Hercegovaca – kao što to radi Igor Štimac.
I sve to s posebnim stavom i držanjem. Onu snagu i čvrstinu koja može doći jedino iz istinske vjere u Boga.
On nas ne predstavlja samo kroz HŠK Zrinjski – svaki njegov nastup ostavlja dojam da se u tom trenutku osjećamo kao da govori „jedan od nas“, što je rečenica koju sam najčešće čula u zadnje vrijeme od ljudi.
Valjda još jedan dokaz da kameni geni i dalmatinskii dišpet čine svoje – naš “čovik”, i gotovo.
Nastavljamo s pismima podrške čitatelja, ali ovaj put – malo drugačije jer je dosta toga spomenuto, pa se možda i zbog toga dosta razlikuje od dosadašnjih. Pismo prenosimo u cijelosti:
Pozdrav, volio bih da objavite i moje pismo podrške jer sam čekao zadnju utakmicu da onda kompletiram sve.
ŠTICO, NE DAMO TE NIKOME.
SINOĆ STE ZAKUCALI NAJJAČE.
S TOBOM U NOVU SEZONU.
SVI SMO MI IGOR ŠTIMAC.
ZRINJSKI TE TREBA.
HERCEGOVAC GODINE – I DOGODINE.
Dodajem još da u početku nisam bio zadovoljan što je Štimac pobjednik izbora i dobitnik „Kamenog Oscara“ za Hercegovca godine jer mi je i prijatelj bio kandidat. No kako vrijeme odmiče, shvaćam ono najbitnije – možda većina nas nikada ne bi ni znala da Štimac ima hercegovačke korijene da nije bilo izbora.
Vrijeme je pokazalo da su svi oni koji su svojim glasovima doveli do njegove pobjede imali razlog za to – i to posve opravdan. Za mene je on sada Hercegovac godine – i dogodine.
Konačno smo općenito dobili predstavnika kakvog ovaj narod zaslužuje i ponosni smo na to. Zrinjski je u srcu i vjerujem da će još dugo biti na našoj klupi kao trener.
Ipak, jednako bi bilo važno kada bi to bilo izvedivo da predstavlja Hrvate i kao član Predsjedništva. To bi bio jedini kandidat koji bi uspio mobilizirati iseljeništvo i spriječiti da nas itko preglasa – isključivo kao neovisni kandidat, nikako drugačije.
Svih drugih priča smo se već naslušali.
Sviđa mi se njegov nastup – nije ispred nijedne političke stranke, već je JEDAN OD NAS. Naš glas koji nas jedini može ujediniti.
Nama treba ovakav vođa – u pravom smislu te riječi. Uz dobrog vođu narod je složan. Istinskog vođu ne prate „ovce“, već ga narod slijedi.
To je ujedno i jedino što nedostaje ovom narodu koji je poznat kao žilav, izdržljiv, ponosan, Bogu vjeran i odan!
Nakon ovog zanimljivog pisma čitatelja, za kraj objavljujemo fotografiju koju smo pronašli u arhivi, a rijetko imate priliku vidjeti. Ona na najbolji način pokazuje veličinu čovjeka i šalje jasnu poruku: u životu se kleči jedino pred Svevišnjim Gospodarom, baš kao Štimac na ovoj slici. Sve nakon toga je uspravno držanje pred bilo kim i bilo čim — uzdignute glave.

Daniela Škegro/Hercegovka.net