HŠK Zrinjski: Plemići nakon drame idu u 2. pretkolo Lige prvaka

Date:

Sinoć je u Mostaru u uzvratnom susretu 1. pretkola Lige prvaka domaćin HŠK Zrinjski ugostio je ekipu iz Armenije FC Urartu.

HŠK Zrinjski –  FC Urartu  2:3 (1-0)

Strijelci: Bilbija 27′, Kiš 94′(11.m), Grigoryan 74′ i 90′

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Senić, Barišić, Marin, Stanić, Čanadjija, Ivančić, Ćuže, Bilbija i Tičinović.

FC Urartu: Melikhov, Margaryan, Tsymbaliuk, Piloyan, Antwi, Salou, Marcos Junior, Zotko, Sabua, Mogilevets, Grigoryan

Nogometaši Zrinjskog ušli su u susret veoma oprezno, a gosti poraz na domaćem terenu želili su pobjedom u Mostaru nadoknaditi propušteno u Armeniji. Prvih par minuta pripada gostima, no ipak Plemići preko Bilbije prave dvije 100%  šanse i umalo dolazi u vodstvo. Prva šansa Bilbije je u 10 minutu kada je izašao u gostujući kazneni prostor oštar šut no lopta se odbija od stative izvan terena. Igrao se 23 minut susreta Čanađija biva lakše povrijeđen a ULTRASI grme stadionom. Odmah nakon toga  akcija iz snova Ćorluka ubacuje a Bilbija glavom pogađa za 1:0 i vodstvo Plemića. Na kraju prvog poluvremena šansa utakmice za goste no vratar Zrinjskog Marić odlično reagira. Prvo poluvrijeme završava vodstvom Plemića od 1:0.

U drugom poluvremenu bolja igra gostiju no Zrinjski brzim kontrama ugrožava vratara gostiju. U 60. minutu šef struke Rendulić ubacuje Zlomislića i Sabljića umjesto Ćužea i Stanića jer uvjeti za igru su na ovako visokim temperaturama su isrcpljujući. ULTRASI daju sve od sebe i bodre svoje Plemiće a Tičinović iz kosa ne uspjeva poslati precizan šut. Igrala se 72.minuta gostujući napadač izvrsno šutira no ponovo je vratar Plemića nepremostiva prepreka za napadače gostiju. No u 74. minutu ipak gostujući napadač Grigoryan svladava danas raspoloženog Marka Marića, Šef struke Rendulić ponovo vrši dvostruku izmjenu , umjesto Tičinovića i Marina u igri su Hrvanović i Memija. Gosti u finišu susreta idu na sve ili ništa što stvra dosta prostora za napadače Zrinjskog . Igrao se 90.minut susreta i sudija pokazuje na bijelu točku i Urartu vodi sa 2:1. Četvrti sudija  pokazuje 7 minuta nadoknade i nade da Plemići možda izjednače.

Sudija svira kraj a drama u Mostaru će se nastavit produžecima.

Počeo je prvi produžetak. Urartu ima prvi napad. Plemići traže penal . Nevjerojatno šta sudija sada nije dosudio no nakon VAR-a sudija pokazuje na 11 metara. Kiš je siguran i Plemići imaju 2:2 i rezultat koji ih vodi dalje. U nadoknadi vremena Armenci grade akciju iz koje postižu gol i sa ovim rezultatom osiguravaju izvođenje jedanesteraca. Ukupni rezultat je 3:3.

Počeo je drugi produžetak Plemići imaju nešto više od igre dok gosti pokušavaju iznenaditi kontrama i polukontrama. ULTRASI pokušavaju pomoći gromoglasnim navijanjem no veliki je rizik ako se napravi bilo kakva greška jer vrijeme ističe .

Ponovo gužva u kaznenom prostoru gostiju. Negoduju igrači Zrinjskog, ali sudija nije reagirao. Drugi produžetak ulazi u nadoknadu vremena od 1.minute.

Kraj u Mostaru i drama će se nastavit raspucavanjem penala.