Dominacija i očekivana pobjeda Plemića u gradskom derbiju

Date:

U okviru 26. kola WWIN lige BiH u Mostaru je domaćin HŠK Zrinjski ugostio gradskog rivala FK Velež. Idealni uvjeti za igru po lijepom i veoma toplom vremenu za mjesec travanj (29. stupnjeva)  za 47. poslijeratni gradski derbi.

HŠK Zrinjski   –   FK Velež      1:0   (1:0)

Strijelac: Mario Ćuže 9′,

HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Bradarić, Šunjić, Memija, Bilbija

FK Velež: Hadžikić, Oreč, Čaić, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Haskić, Šturm, Vehabović, Gholami

Od prvog momenta Plemići prave veliki pritisak, no nogometaši Veleža odolijevaju sve do 9. minute susreta . Nakon prekšaja nad Memijom , loptu ubačenu u 16.metara Šunjić spušta Ćužeu koji trese protivničku mrežu. Plemići vode od 10 minute 1:0. Nakon tog vodstva tempo igre je opao a igralo se većinom između 2 kaznena prostora. U 42. minutu sjajan šut Guliashvilija koji pogađa stativu domaćeg vratara Marića. Najbolja prilika gostujućeg tima. Vodstvo od 1:0 Plemića iz 9.minute susreta je ostalo do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu  u 49.minutu susreta Velež gradi dobru akciju i postižu gol iz nedozvoljene pozicije tako da gol Čavića poništavaju suci. Početak drugog poluvremena Velež ima više od igre i ima blagu inicijativu. Nakon dulje inicijative Veleža i pokušaja iznude najstrože kazne sudija Peljto kažnjava gostujuće nogometaše žutim kartonima. U 67.minutu Haskić ostavlja loptu Haliloviću a ovaj pogađa stativu. U sljedećoj akciji Plemići izlaze 1 na 1 sa vratarom Hadžikićem no Malekinušić a potom i Kiš ne uspjevaju pogoditi . Konačno se susret rasplamsao sa obje strane , konačno igra kakvu so i očekivali u Mostarskom derbiju. U 75.minutu u igru ulaze u obje ekipe svježe snage,  Tičinović i Abdurahimi u igro kod Zrinjskog, van igre Ćuže i Malekinušić. Mlinarić i Šikalo u igri kod Veleža, Čaić i Suljić van igre. Nogometaši Veleža brži na srdini terena preuzimaju terensku inicijativu i vrše pritisak na obranu Zrinjskog. Trener Petrović pokušava izmjenama poboljšati igru Plemića, Savić i Mulahusejnović u igri, van igre Ivančić i Bilbija. U 87.minutu još jedna prilika gostiju ali Guliashvili je bio prekratak. Na drugoj strani Tičinović ponovo neuspješan protiv danas raspoloženog vratara gostiju Hadžikića. Igraju se posljednji trenutci susreta i sudija Peljto svira kraj. Minimalna pobjeda Plemića i nastavak utrke za banjalučkim Borcem, prenosi hercegvina.in