Lave, glavu gore kao i do sada, jer će dokoni shvatiti da lav nije kralj zbog grive, već zbog srca

Date:

Na redakciju našeg portala pristiglo je još jedno pismo koje prenosimo u cijelosti bez ikakvih korekcija:

 

Gospodo iz redakcije portala Hercegovka.net,

nisam vaš čitatelj, ali danas sam počeo pratiti vaš portal i putem FB stranice jer je netko od mojih Facebook prijatelja podijelio objavu koja se odnosi na Igora Štimca.

Molim i moju objavu da prenesete.

Pravo osvježenje i odličan članak vašeg čitatelja, jer sam pomislio da ama baš nitko ne objavljuje ništa pozitivno o cijeloj situaciji koja je proteklih dana punila stupce medijskih objava. Uglavnom se sve svodilo na to da se ocrni Štimčev nastup i u fokus stavi njegovo ponašanje kao negativno.

Da ne biste pomislili da samo negativno pišem, ovo je jednostavno ono što se dalo iščitati iz svih tih objava.

Ne može se osuđivati Štimčeve, kako većinom mediji pišu, “ispade”, a da se ne sagleda cijela situacija. Tko god je pratio briljantnu Štimčevu sportsku karijeru, vrlo dobro zna da se nikada nije ponašao kao “curica”, već je uvijek imao svoj stav, snažan karakter i mangupski đir s gospodskim stavom.

Tako da, ako realno sagledamo sve, razumno je da svaka akcija traži reakciju.

Umjesto da se uzelo sve u obzir, počevši od cijele atmosfere na stadionu pa do teških uvreda koje su i prije, ali i za vrijeme utakmice upućivane Štimcu, a o kojima nitko ni slova nije napisao, sve se pretvorilo u jednu tešku propagandu i stoga ovakav mangupski istup Štimca zaslužuje ogroman pljesak i podršku.

Kao izuzetno inteligentna osoba, iskoristio je trenutak da i kroz ovaj događaj, na njemu svojstven način, skrene pozornost na položaj Hrvata i diskriminaciju.

Što god tko mislio, on je svjetska sportska veličina i svoj status staviti u obranu svog naroda bez ikakve koristi nešto je što duboko treba respektirati.

Nadalje, mogu shvatiti bijes ovih gubitnika, ali ne mogu shvatiti kako otac pet kćeri i jednog sina može nekome biti povod da se u komentarima spominju bilo čija djeca. To je za najstrožu osudu i kaznu. Što će netko napisati za Štimca sada nije tema u nastavku, ali komentirati djecu i ostalo mogu samo najveće gnjide od ljudi.

Bar bi se u tome trebao imati minimum poštovanja prema obiteljskim vrijednostima.

I kako ovo već treći dan ne jenjava, jedno je jasno, a to je da je Štimac rođen za vođu. Onoga koji ima gard i gađa “u sridu”.

Za to se trebaš roditi, to ne može svatko i zato, Štimac – go, go, go, nema predaje.

Bog ti je dao talent, slavu, novac, uspjehe. U konačnici, bio si oženjen službeno najljepšom ženom bivše države, pokraj sebe sada imaš divnu ženu, petero djece, sin ti je podario četvero unučadi, zdrav si i sposoban, omiljen si među ljudima, pa što više čovjeku treba?

Jednostavno mi se čini, a ne mislim da griješim, da si se kao ostvaren čovjek u baš svemu stavio na raspolaganje i zaštitu svog naroda bez ikakvog interesa. Dapače, još te to „košta”.

Ali si svjestan da je tvoj glas poput rike lava – odzvanja nadaleko i naširoko. Jer nije isto kad miš cvrči i kad lav riče.

Lave, glavu gore kao i do sada, jer će dokoni shvatiti da lav nije kralj zbog grive, već zbog srca. A u tebe je lavlje srce u grudima.

Shvatit će to oni, samo polako…

M.K./Hercegovka.net

Share post:

More like this
Related

Dok drugi proizvode serijski, Josip Bilać stvara priče u drvetu

Sve počinje jednim komadom drveta Orah je rastao desetljećima da...

Od klupe Zrinjskog do svjetske scene: Štimac prihvatio novi veliki međunarodni angažman

Bura oko smjene Igora Štimca s klupe HŠK Zrinjski...

MOLITVA ZA OZDRAVLJENJE

Jaka molitva za ozdravljenje učinit će vaše Tijelo i...

10 RAZLOGA ZAŠTO ŠTIMAC “TREBA” OTIĆI

Kao i tisuće drugih vjernih navijača, iz sekunde u...